• Giris Tarihi
  • Çikis Tarihi
  • Oda
  • Yetiskin
  • Çocuk

Kız ve Doğa

biz çeşmeliyiz, farklıyız Güneşin sıcacık yüzünü yeni yeni göstermeye başladığı saatte uyandığınızı hayal edin. Boydan boya çam ağaçlarıyla çevrili 2 km. uzunluğunda mis gibi çam kokusu içinde sabah yürüyüşünün ardından kimseciklerin olmadığı turkuvaz renkli Ilıca Plajı'nın tadını çıkarın.

60 yılık kara fırın lezzetleri Alaçatı Boşnak böreği, boyoz ve kara fırında pişen Germiyan Köyü ekşi hamur ekmeğine kadar sizlere sunduğumuz unlu mamüller, Keskin Fırın üretimidir. Sahibi can dostumuz Haldun Keskin, 60 yıl önce Alaçatı'nın ilk fırını olarak açılan Keskin Kara Fırını'nın, dededen kalan ikinci kuşak temsilcisidir.

Ekmek

Zeytinler

zeytinlerimiz ege’nin kalbinden Sızma zeytinyağından, hiçbir işleme tabii tutulmamış meşhur hurma zeytinine kadar bütün ürünlerimizi, zeytine ömrünü adamış Doç. Dr. Sn. Levent Köstem’den, Uzunkuyu Barbaros Köyü'nden alıyoruz. Odalarımızda bulunan sakız esanslı doğal sabunlarımız dahil tüm sızma zeytinyağı ve zeytin çeşitlerimizi evinize dönerken köşemizden temin edebilirsiniz.

Karpuz

güneşte kavrulmuş reçeller Güneşte kavrulmuş çeşit çeşit reçellerin, Ege'nin nefis zeytin ve zeytinyağının, Alaçatı liman domatesinin, Uzunkuyu'nun eşsiz kaymak ve peynirlerinin tadına varın. Bütün reçel ve dondurma ürünlerimiz Türkiye'nin en iyi dondurmacıları sıralamasında ilk sırada yer alan ve onlarca ödül ve takdirin sahibi, damla sakızlı dondurmanın mucidi Rumeli Pastanesi'nin üretimidir.

Reçel

Çay ve Sakızlı Kurabiye

sakızlı kurabiye Akşamüzeri sizlerin rahatı için özenle döşenmiş keyifli geniş köşelerde çaylarınızı yudumlayıp Alaçatı’nın meşhur sakızlı kurabiyesi ve diğer ikramlarımızın tadına bakarken, günün yorgunluğunu atacaksınız. Çeşmeli kadınlarımızın ellerinden çıkan sıcacık ev börekleri ve sakızlı kurabiyelerimiz ile akşam üstü 5 çayına sizleri bekliyoruz. Nefis çayımız ya da dilerseniz kumda pişen Sakızlı Türk kahvemiz eşliğinde bu keyif sizleri mutlu edecek.

çeşmeye özel Muhallebiden sakız kurabiyesine, glikozsuz natürel dondurmadan, incir reçeline, zeytinden sabuna ürünlerimizi beğendiniz mi? Çeşme Dalyan Köyü'nde üretilen tüm lezzetlerimizi, 70 yıllık tecrübesiyle Rumeli Pastanesi köşemizden temin edebilirsiniz.

Sebzeler

önder soma manavı 1955 Yılında Hacımemiş Sülalesinden Merhum Rıza Akarsu Efendi ile 7 göbek Çeşmeli merhum Mehmet Soma'nın kurduğu bu ilk yerel işletme günümüze 3. jenerasyon temsilcisi akrabamız Önder Soma ile gelmiştir.Baba mirası Yöresel ürün ağırlıklı hizmet veren bu kasaba manavında şu an servisinizde olan ve bizzat köylülerden temin edilen Ovacık Domatesi, kavunu, acuru ve diğer sezonuna özel sebze ve meyveler temin edilmektedir.

Özellikle Çiftlik Köyün'den Hilmi Amca'nın kekik balının tadına doyamayacaksınız. Çeşme nohut unundan yapılmış Kumru çeşitlerimiz öğlen Snack menüde servisinizdedir. Bütün bu ürünlerimiz Aşçıbaşımızın hünerli ellerinde hazırlanmaktadır, Ustamız ayrıca akşam yemeğinde Ege Mutfağından seçme tatları sizlere özel olarak nakış gibi işleyerek sunmaktadır.

bahçe kahvaltı

bahçe kahvaltı Onlarca çeşit yöresel ürün ile günün en önemli öğünü kahvaltı için "bahçe kahvaltı" siz değerli konuklarımızı Nea Garden Hotel Alaçatı bahçesinde bekliyor. Nea Menü

zeytinyağ

egeye özel mezeler Girit usulü mezeler, zeytinyağlılar ve yöresel yemeklerimizin tadına, karşı kıyının içkisi uzo eşliğinde varacaksınız. A la carte akşam yemeğimiz, parlak yıldızlar altında.

uzo

feslegen

Komik Hamburger

komik hamburger Çocuklarımız için ise komik hamburgerden, civciv şekilli patates püre eşliğinde Kaşarlı Köfteye kadar yemek çeşitlerimiz sizleri de çocuklarınız adına memnun edecektir. Muzur kurabiyeler de cabası…

Çeşmeli olarak bizler, siz can misafirlerimizi evimizde ağırlamaya bekliyoruz…

Civciv

havuz başında keyif Akşamları kendinizi Alaçatı sokakları ve Çeşme gecelerine bırakmadan önce havuz başındaki barımızda keyifle içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Mojito

Bizde Toplantılarda Farklı

bizde toplantılar da farklı Özel şirket toplantılarınızı neden Alaçatı'nın serin ve dinamik havasında, Nea Garden Hotel Alaçatı'nın yemyeşil bahçesinde kuş cıvıltıları eşliğinde yapmıyorsunuz? Elbette kapalı alanımız da mevcut...

Daha detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin.

çeşmeli deli nezir’in sakızlı tinika’ya ölümsüz aşkının anısına…

Bizde Toplantılarda Farklı

Biz de onların ölümsüz aşklarını yine ‘‘ölümsüzlük ve barış’’ sembolü olan Zeytin Ağacında yaşatmak istedik ve girişimize onların isimlerini taşıyan iki adet zeytin ağacı diktik, sizleri onlarkarşılayacaklar. Hoş geldiniz…